Baza wiedzy

Powrót
Materiały do izolacji akustycznej 19 lutego 2014

Ze względu na olbrzymie natężenie dźwięków, z którym musimy sobie radzić we współczesnym świecie, szczególnego znaczenia nabiera odpowiednie wyciszenie pomieszczeń i pojazdów. Podstawą skutecznej izolacji akustycznej  jest dobór odpowiednich materiałów, które pozwolą w sposób optymalny wytłumić niepożądane dźwięki. Świadomi tego faktu, oferujemy państwu szeroki wybór nowoczesnych materiałów do izolacji akustycznej, nadających się do stosowania w różnych warunkach. Oferowane przez nas produkty gwarantują skuteczną izolację pojazdów osobowych, pojazdów szynowych, jachtów, maszyn rolniczych oraz budynków. Aby zapewnić jak najwyższą jakość oferowanych produktów współpracujemy z zagranicznymi producentami wyselekcjonowanych materiałów.

Nasze produkty przeznaczone są do stosowania w różnych sytuacjach. Są wśród nich materiały odporne na wysokie temperatury i obecność cieczy i smarów oraz posiadające certyfikaty niepalności, pozwalające na stosowanie ich w środkach transportu publicznego.

Oferujemy miedzy innymi :

•    Pianki melaminowe – Lekka, otwarto komórkowa pianka stosowana do izolacji akustycznej i termicznej, odporna na temperatury -200 ° C  – 240° C. Pianka melaminowa posiada wysoki poziom absorpcji dźwięków (do 90%).  Oferujemy również pianki hydrofobowe oraz pianki z różnorodnymi laminacjami np. warstwą aluminiową lub poliuretanową.
•    Plastobond – mata z włókna poliestrowego,  zbudowana ze stopu mieszanki włókien. Materiał stosowany jako izolacja termiczna i akustyczna.
•    Plastodem – samoprzylepna, bitumiczna folia tłumiąca.
•    Plastoform – elastyczna mata na bazie kauczuku. Stosowana do tłumienia dźwięków uderzeniowych. Posiada specyfikację pożarową pozwalającą na stosowanie w transporcie publicznym.
•    Polietylen – lekka, niepochłaniająca wilgoci pianka zamknięto komórkowa, stosowana do izolacji termicznej i akustycznej.
•    Whisper FR – Pianka na bazie polietylenu. Posiada bardzo dobre właściwości absorpcji dźwięku. Jest lekka i odporna na wysokie i niskie temperatury.
•    Włókno szklane – mata z włókna szklanego, przeznaczona jest do izolacji akustycznej oraz termicznej. Jest odporna na wysokie temperatury (do 600 °C)

Zobacz także