Izolacje autobusu

Zadbanie o komfort jazdy pasażerów jest bardzo istotnym czynnikiem wśród przewoźników państwowych i prywatnych, którzy oferują swoje usługi na rynku transportowym. Producenci środków transportu  w celu podwyższenia swojej konkurencyjności na rynku, wykorzystują do produkcji swoich pojazdów nowoczesne materiały szczególnie do izolacji akustycznej i termicznej które zapewniają bezpieczeństwo, komfort oraz obniżają emisję spalin.
Autobusy są jednym z bardziej popularnych środków komunikacji miejskiej jak również krajowej. Jako producent materiałów służących do izolacji, wiemy, że za komfort podróży odpowiadają głównie tworzywa, z których wykonany jest środek transportu. W swojej ofercie posiadamy wiele surowców, odpowiedzialnych za odpowiednie wyposażenie wnętrza środków lokomocji. Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że muszą to być surowce o wysokich właściwościach akustycznych, by podróżujący nie byli narażeni na hałas, generowany poprzez pracę silnika pojazdu oraz dźwięków, jakie wydają opony przy styczności z powierzchnią jezdni.
Wszystkie materiały, jakie oferujemy producentom autobusów do izolacji akustycznej i termicznej są przede wszystkim materiałami niepalnymi. Tę cechę potwierdzają certyfikaty niepalności oraz otrzymane atesty wg dyrektyw unijnych (98/95/EG, FMVSS 302) dzięki którym zapewniamy bezpieczeństwo użycia naszych izolacji w środkach transportu publicznego. Dla klientów z branży motoryzacyjnej mamy do wyboru wiele materiałów, jakie odpowiadają za izolacje różnych części pojazdu. Popularna pianka melaminowa, dzięki swym specjalnym właściwościom używana jest do izolacji sufitu a także ścian autobusu. Jako uzupełnienie izolacji w tych samych częściach autobusu oferujemy również inny surowiec, jakim jest Whisper FR, który w związku ze swoją odpornością na wilgoć dodatkowo można umieścić na podłogi. Materiał ten jest pianką, wyprodukowaną na bazie polietylenu o dużych zamkniętych komórkach. Dzięki swojej perforowanej budowie posiada ona bardzo dobre właściwości absorpcji dźwięków, co zmniejsza poziom hałasu wewnątrz autobusu. Podobnie jak pianka melaminowa charakteryzuje się lekką wagą i jest odporny zarówno na niskie jak i wysokie temperatury. Dodatkowo dzięki swej strukturze jest odporny także na wodę, wilgoć i jest wytrzymały na uderzenia. Ze względu na tę wytrzymałość mechaniczną pianka Whisper FR może być montowana w charakterze samonośnych paneli.

Partner

MAAD informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij