Izolacje samolotu

Podróżowanie samolotem traktowane było kiedyś, jako luksus, z którego mogli korzystać jedynie nieliczni. W dzisiejszych czasach podróż samolotem jest czymś zupełnie normalnym zwłaszcza, że jej plusem jest duża oszczędność czasu, nawet, gdy kursujemy między lotniskami krajowymi. Bezpieczeństwo i komfort podróżnych jest podstawą dla producentów samolotów, które są wykorzystywane przez linie lotnicze.
Samolot w przestworzach emituje podobną ilość niekorzystnych, wysokich dźwięków, z jaką mamy do czynienia przemieszczając się transportem naziemnym. Zbyt duży poziom hałasu, jaki uaktywnia się przy starcie i lądowaniu samolotu może odbić się niezbyt korzystnie na zdrowiu uczestników podróży lotniczych. By polepszyć warunki, w jakich będą odbywać się loty istotne jest, zastosowanie przez konstruktorów odpowiednio dobranych izolacji akustycznych, które będą niwelować dźwięki, jakie są nieprzyjemne dla ucha. Produkowane przez MAAD materiały izolacyjne, które wykorzystywane są do tłumienia dźwięków w autobusach czy wagonach pociągów można z powodzeniem stosować również w samolotach. Wszystkie materiały, jakie oferujemy do zastosowania w izolacjach akustycznych są bezpieczne, ponieważ posiadają odpowiednie atesty przeciwpożarowe, które pozwalają na stosowanie ich w środkach transportu publicznego. Nasze materiały izolacyjne, dzięki swojej specjalistycznej strukturze pochłaniają i odbijają niepożądane, wysokie dźwięki, jakie pochodzą ze środowiska, co powoduje ich redukcję wewnątrz samolotu. Lekka pianka melaminowa odpowiedzialna jest nie tylko za tłumienie dźwięków, ale ma również zastosowanie, jako termoizolacja w kabinach samolotowych. Doskonała odporność tego materiału na wysokie jak i niskie temperatury, pozwala na stosowanie go w różnych warunkach atmosferycznych. Użycie ich w samolotach jest na tyle istotne, że zapewnia im odpowiednie warunki wewnątrz i na zewnątrz maszyn szczególnie, że podróż tym środkiem lokomocji jest narażona na dość dużą różnicę temperatur, jaka występuję, gdy samolot znajduje się w powietrzu. Użycie rekomendowanych przez nas materiałów, jakie charakteryzują się doskonałym współczynnikiem przenikalności cieplnej i zapewniają odpowiednie warunki temperatur wewnątrz samolotu, zwiększa komfort podróży.

Partner

MAAD informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij