Norma Din 5510

Dbałość o bezpieczeństwo naszych klientów jest jednym z najistotniejszych aspektów naszej działalności. Z tego powodu oferowane przez nas materiały izolacyjne spełniają międzynarodowe standardy bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Pianka Melaminowa posiada certyfikat zgodności z  niemiecką normą pożarową DIN 5510. Norma ta jest ustalana przez Niemiecki Instytut Normalizacyjny (Deutsches Institut fur Normung) i dotyczy ochrony przeciwpożarowej w pojazdach kolejowych. Obejmuje ona zarówno ogólne zasady ochrony przeciwpożarowej, jak i bezpieczeństwo poszczególnych elementów pojazdu, takich jak użyte materiały, instalacja elektryczna czy obecność alarmów przeciwpożarowych. Pozwala więc na kompleksową ocenę stanu ochrony przeciwpożarowej pojazdów kolejowych. Zgodność z tymi wysokimi standardami gwarantuje ochronę pasażerów podczas eksploatacji pojazdu.
Jednym z podstawowych elementów ochrony przeciwpożarowej jest jakość materiałów wykorzystywanych przy produkcji. Aby zachować bezpieczeństwo, wszystkie  użyte do produkcji pojazdów szynowych materiały, w tym również materiały izolacyjne, muszą spełniać określone normy.  DIN 5510-2 klasyfikuje produkty wykorzystane przy konstrukcji pojazdów, określając klasę ich palności. Przeprowadzane testy pozwalają uzyskać informacje o szybkości spalania i poziomie destrukcji, gęstości dymu oraz obecności substancji toksycznych. W ten sposób możliwe jest stworzenie obiektywnych, mierzalnych standardów, pozwalających na określenie poziomu palności, a co za tym idzie, bezpieczeństwa użytych produktów.
Oferowane przez nas materiały izolacyjne, dzięki swym szczególnym właściwościom, spełniają określone przez normę DIN 5510 standardy. Uzyskanie przez nie certyfikatu zgodności z normą pozwala na stosowanie ich przy izolacji pojazdów kolejowych i daje pewność, że posiadają one odpowiednie parametry zapewniające nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo pasażerom korzystającym z pojazdów szynowych.

MAAD informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij