Pianka melaminowa

Pianka melaminowa jest wykonana na bazie żywicy melaminowej. Posiada  otwarto komórkową strukturę, która nadaje jej szczególne właściwości, wykorzystywane przy izolacji akustycznej oraz termicznej.
Do podstawowych zalet tego materiału należy wysoka zdolność do absorpcji dźwięków (do 90 procent), zwłaszcza w zakresie średnich i wysokich częstotliwości, czyniąc z niej doskonały materiał do izolacji akustycznej zarówno budynków jak i środków transportu, maszyn, urządzeń wentylacji itd. Jednocześnie pianka posiada wyjątkowo niski współczynnik przewodności ciepła (0,035 W/mK) co pozwala na stosowanie jej do termoizolacji, znacząco ograniczając straty energii cieplnej. Dzięki tym właściwościom pozwala na regulowanie zarówno poziomu hałasu, jak i temperatury, wpływając na podniesienie komfortu w izolowanych pomieszczeniach.
Ponieważ pianka melaminowa charakteryzuje się dużą odpornością na niskie i wysokie temperatury (od -200 C do 240 C) może być z powodzeniem stosowana w różnych warunkach. Dodatkowo firma MAAD oferuje również piankę w wersji hydrofobowej, przeznaczonej do stosowania w miejscach narażonych na działanie wilgoci i cieczy, oraz piankę z warstwą aluminium lub włókniną węglową, chroniącymi przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz innymi czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowym atutem, poza właściwościami izolującymi, jest fakt, iż pianka melaminowa jest niezwykle lekka (tylko 9,5 kg/m3) oraz elastyczna, co znacząco ułatwia jej użycie. Piankę można również z łatwością przycinać do wymaganych rozmiarów.
Pianka melaminowa firmy MAAD posiada certyfikaty niepalności, m. in. DIN 5510-2 S4, SR2, ST, GOST 12.1.004-89 i GOST 12.1.005., zapewniając bezpieczeństwo przy izolacji zarówno budynków, jak i pojazdów i pozwalając na stosowanie jej w środkach transportu publicznego.
Z powodu swoich właściwości pianka stanowi nowoczesne, wielofunkcyjne rozwiązanie problemów związanych z izolacją akustyczną i cieplną.

MAAD informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij