Tłumienie dźwięku

W ówczesnym świecie dbamy o środowisko, zdrowy tryb życia, ekologię, ale również o emisję dźwięków, jaka towarzyszy nam codziennie. Coraz częściej zwracamy uwagę no to, by zmniejszać ilość hałasu, jaki otacza nas praktycznie wszędzie, zarówno w domu, w pracy a nawet podczas jazdy samochodem.

Zastosowanie izolacji akustycznych w środkach komunikacji miejskiej, w jakich sporą ilość czasu spędza ludzka populacja to swego rodzaju standard, bez którego żaden z nich nie zostałby dopuszczony do użytkowania. Mając to na uwadze oferujemy całą gamę materiałów, jakich użycie gwarantuje odpowiednie zmniejszenie natężenia dźwięków, które odpowiadają za komfort przewożonych osób. Producentom środków transportu zalecamy stosowanie pianki melaminowej, która jest jednym z najbardziej popularnych surowców izolacyjnych. Dzięki swojej otwarto komórkowej strukturze i zróżnicowanym odmianom, ma szczególne właściwości, wykorzystywane nie tylko przy izolacji akustycznej, ale również termicznej. Podstawową jej zaletą jest niska waga i wysoka zdolność do absorpcji dźwięków (do 90 procent). Oferujemy także piankę w wersji hydrofobowej, jaka przeznaczona jest do stosowania w miejscach szczególnie narażonych na działanie wilgoci i cieczy.  Każdy rodzaj pianki, jaki jest przez nas produkowany posiada certyfikaty niepalności na potwierdzenie, że spełniają wszystkie warunki, by mogły być dopuszczone do użycia w branży szynowej, autobusach, pojazdach użytkowych, jak również w branży budowlanej. Te same materiały jakie produkowane są przez MAAD do tłumienia dźwięków mają zastosowanie w budownictwie przemysłowym jak i mieszkalnym. Stosowanie ich przez inżynierów przy budowie pomieszczeń przemysłowych bez względu na to czy są to hale biurowe czy produkcyjne jest świadomym dbaniem o zdrowie i bezpieczeństwo ludzi, ponieważ nadmierny hałas jest wrogiem nie tylko dla ludzkich uszu, ale wpływa także na jakość pracy na wszystkich stanowiskach. Do izolacji akustycznej budynków prócz pianki melaminowej zalecamy dodatkowo użycie płyt i otulin, które wyprodukowane są z Polietylenu. Jest to rodzaj pianki o strukturze zamknięto komórkowej, którą ma nie tylko właściwości izolacji akustycznej, ale również odpowiada za izolację termiczną. Jest ona lekka, elastyczna i dostępna w różnych wersjach: niepalnej, antystatycznej, odpornej na UV i wysokie temperatury.

MAAD informuje, że świadcząc usługi korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji w urządzeniu końcowym użytkownika, w szczególności z wykorzystaniem plików cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.zamknij